2018-TUS ve 2018- STS Tıp Doktorluğu (2. Dönem) Sonuçları Açıklandı

Okuduğunuz haber
11 EYLÜL SALDIRILARI HAKKINDAKİ KORKUNÇ GERÇEKLER

FLAŞ! 5bin ücretli öğretmenin sözleşmeli öğretmenlik sonuçları açıklandı

Anasayfa   /    GÜNCEL    /    11 Eylül Saldırıları hakkındaki korkunç gerçekler

11 Eylül Saldırıları hakkındaki korkunç gerçekler

11 Eylül 2001’de hava korsanları tarafından dört adet yolcu uçağı kaçırıldı. Olaylarda 19 hava korsanı ile uçaklarda ve yerde bulunan 2,974 kişi hayatını kaybettiği açıklandı, 24 kişi ise kayıp. Hükumet açıklamalarına göre, İkiz kulelere çarpan uçaktaki teröristlerden birinin pasaportu uçağın kuleye çarpmasından sonra aşağıya düşmüş ve bölgedeki bir polis tarafından bulundu

GÜNCEL      11 Eylül 2018 - 16:16     0

11 Eylül Saldırıları hakkındaki korkunç gerçekler

Teröristlerin havaalanına gelirken kullandıkları ve havaalanının otoparkına bıraktıkları araçta uçak kullanım kılavuzu ve Kur'an-ı Kerim bulunduğu iddia edildi. Amerikan hükümetinin araştırmasına ve 11 Eylül Komisyon Raporu'na göre yolcu uçakları Usame Bin Ladin'in lideri olduğu El Kaide örgütünün 19 üyesi tarafından kaçırıldı ve eylem ilgili örgüt tarafından gerçekleştirildi.

1. Uçak: Amerikan Hava Yolları’na ait olan ilk uçak içerisindeki yolcularla birlikte yerel saatle 08:46:30’da Dünya Ticaret Merkezi Kuzey Kulesi’nin yine kuzey tarafından 94.-98. katları arasını hedef alarak çarptı. Kuzey binası çarpmadan 102 dakika sonra yıkıldı.

2. Uçak: Yerel saatle 09:02:59 Dünya Ticaret Merkezi güney Kulesi’nin yine güney tarafından 77.-85. katları arasını hedef alarak çarptı. Güney binası çarpmadan 56 dakika sonra yıkıldı.

3. Uçak: Washington DC’de Pentagon’a çarptı.

4. Uçak:  Washington D.C.'un 240 km (150mil) kuzey batısına, Pensilvanya Shanksville kırsalına düştü.

Bu olayın ardından Amerika, arkasına Nato ve Birleşik Krallığın desteğini alarak Afganistan ve Irak’ı işgal etti ve Terörizm’le savaş kampanyası başlattı. Afganistan’ın ve islami terörün neden ikiz kulelere saldırdığına dair bir açıklama veya öngörü dahi yoktur.

 • 1) Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri, kaçırılan dört uçaktan hiçbirini neden durduramadı ya da düşüremedi?

  Teori : ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney uçaklara dokunmamaları için orduya talimat verdi.

  2) İkiz Kuleler’in normal şartlarda daha uzun sürede ve yana yatarak çökmesi gerekiyordu neden bu kadar çabuk ve kendi içine doğru çöktü?

  Teori : İkiz Kuleler kontrollü patlamalarla yıkıldı. Binaların yaklaşık 10 saniyede yıkılması, yangınların nispeten kısa sürmesi (2. kulede 56 dakika, 1. kulede 102 dakika), çöküşten kısa süre önce patlamalar duyanların olması, çöküşün başladığı katlardan çok altlardaki bazı pencerelerde şiddetli enkaz püskürmeleri görülmesi binanın bilinçli bir şekilde içeriden patlatıldığı yönünde.

  3) Amatör bir pilot, ticari bir uçağı çok zor bir manevrayla dünyanın en güçlü ordusunun komuta merkezi Pentagon’a nasıl çarptırabilir? Üstelik bunu olası bir uçak kaçırma uyarısından 78 dakika sonra nasıl yapabilir?

  Teori: Binaya ticari Boeing 757 çarpmadı; bir füze, küçük bir uçak ya da insansız bir uçak çarptı.
  Uçak El Kaide tarafından değil, Pentagon tarafından yönetiliyordu. Görgü kanıtları uçağın Boeing 757 olmadığını ufak bir uçak olduğunu belirtiyor.

  4) Pensilvanya'nın Shanksville kırsalındaki enkaz alanı neden o kadar küçüktü ve uçağın parçaları neden görülmedi?

  Teori: Uçak ordu tarafından füze ile bilinçli bir şekilde vuruldu, bu nedenle parçalar geniş alanlara yayıldı.

  5) Bugüne kadar hiçbir çelik kafesli gökdelen yangın yüzünden yıkılmamıştı, ve bu gökdelene uçak da çarpmadı bu bina nasıl bu kadar çabuk ve simetrik bir şekilde yıkılabilir?

  Teori: 7 numaralı binada Acil durumlar, CIA ve istihbarat servisleri bulunuyordu; bina, patlayıcı ve yanıcı maddeler kullanılarak kontrollü bir şekilde yıkıldı.

  6) United Airlines ve American Airlines hisselerine ne oldu?

  Teori: Borsadaki hisseleri düştü. Bu durum büyük hisse sahiplerinin saldırıyı önceden bildikleri şüphesini uyandırdı, yine şaşırtıcı olan şey ise Amerika’daki büyük hissedarlar Yahudi lobisi üyeleridir ve o gün normal şartlarda dünya ticaret merkezinde çalışan 4000 Yahudi işe gelmemişti.

 •  İkiz Kulelerde Çalışan Temizlik Görevlisi William Rodrigez’in Açıklamaları Dünyayı Sarstı

  Rodrigez yaptığı açıklamalarda ; “11 Eylül saldırıları Amerika'nın Irak'a girmesini haklı göstermek için yapıldı. Saldırının Müslümanlara atılmaya çalışılmasına dayanamıyorum.  Daha uçaklar binalara çarpmadan içerde patlamalar oldu” dedi. 
  Rodrigez daha sonralarında İslam dinine geçtiğini açıkladı.

 •  11 Eylül Saldırılarının Sonuçları

  * Amerika Irak ve Afganistan’ı işgal etti.

  * Birçok masum insan Hem Dünya Ticaret merkezinde, hem Irak’ta hem de Afganistan’da hayatını kaybetti.

  * Çevre ülkelerin ekonomisi orta doğuyla yapılamayan ticaretten dolayı düşüşe geçti, savaş ekonomisinden fayda sağlayan ülkeler güçlerine güç kattı.

  * Dünya’da İslami terör korku salmaya başladı, Müslümanlara olan nefret çoğaldı.

  * Ortadoğu’ya saldırmak diğer ülkeler tarafından kabul edilir bir hal aldı.

3 saat önce tahmin edildiamerika 11 eylül 2001 sabahı kendinin bile farkında olmadığı yeni bir geleceğe uyandı. artık ne abd ne dünya hiç bir zaman eskisi gibi olmayacaktı. işte 11 eylül'ün bilinmeyen gizli gerçekleri ve saldırı ve sonrasına dair gündeme gelmeyen ilginç detaylar..

3 SAAT ÖNCE TAHMİN EDİLDİ

Amerika 11 Eylül 2001 sabahı kendinin bile farkında olmadığı yeni bir geleceğe uyandı. Artık ne ABD ne dünya hiç bir zaman eskisi gibi olmayacaktı. İşte 11 Eylül'ün bilinmeyen gizli gerçekleri ve saldırı ve sonrasına dair gündeme gelmeyen ilginç detaylar...

Bunlardan kuşkusuz en ilginci Princeton University'deki 'Rastlantısal Olay Üreticisi'nin olaydan 3 saat önce dehşet verici bir olay yaşanacağını tahmin etmesiydi.

SÖZDE TATBİKAT GERÇEK OLDU

Olayların yaşandığı 11 Eylül'ün birkaç gün öncesinde Amerikan hava sahasını korumayı amaçlayan ve 4 uçağın kaçırılmasını konu alan 'Tetikte Gardiyan' adlı bir tatbikat yapıldı. Saldırı sabahında da aynı tatbikat tekrarlanacaktı.

3.2 MİLYAR DOLARLIK TESADÜF

Yapsatçı Larry Silverstein Dünya Ticaret Merkezi yıkılmadan sadece 6 ay önce alanı 3.2 milyar dolara 99 yıllığına kiraladı. Şimdi oraya yapılacak bir anıt ve müzenin yanına devasa bir ticaret ve alışveriş merkezi inşa ediyor.

İLK SALDIRIYI ARAŞTIRDI İKİNCİ SALDIRIDA ÖLDÜ

El Kaide'yi ve 1993'teki ilk Dünya Ticaret Merkezi saldırısını araştıran FBI ajanı John Patrick O’Neill, prensip anlaşmazlıklarından dolayı kurumdan ayrılmıştı. O’Neill, Dünya Ticaret Merkezi'nin güvenlik şefi oldu ve 11 Eylül saldırılarında orada hayatını kaybetti.

SALDIRGANLAR GÜNLERCE NSA'DAYDI

11 Eylül saldırganlarının beşinin saldırıdan hemen önce Amerikan ulusal güvenlik kurumu NSA'in (National Security Agency) hemen yanındaki bir motel otel odasında kaldığı ortaya çıktı.

40 YILDA BİR

12 Eylül 2001 sabahı Pentagon'a çarpan uçağın karakutusu bulundu ancak Savunma Bakanı Donald Rumsfeld kokpitteki seslerin kurtarılamadığını söyledi. Düşen bir uçağın karakutusundan ses elde edilememesi son 40 yılda ilk kez bu olayda yaşandı.

ÇANTALARI SAKINCALI KENDİSİ DEĞİL

Saldırıların elebaşısı Mohamed Atta, Boston'daki Logan havaalanına giriş yaptığında ismi güvenlik sistemindeki bir alarmı harekete geçirdi ve çantaları uçağın ambarına koyulmadı.

YANGINLAR 100 GÜN DE SÖNDÜRÜLDÜ

İtfaiyecilerin New York'taki tüm yangıları tamamen söndürmesi 100 gün sürdü.

NOSTRADAMUS KEHANETİ!

Olayın gerçekleştiği hafta Google'da en çok aranan kelimeler Nostradamus, CNN, Dünya Ticaret Merkezi ve Usame bin Ladin oldu.

LABRADOR MUCİZESİ

Roselle adlı sarı bir labrador olayın gizli kahramanlarından biri oldu. Görme engelli sahibi Michael Hingson'ı Kuzey Kulesi'nin 78'inci katından indirip bir arkadaşının evine kadar götürdü.

100 MİLYON DOLARLIK SANAT ESERİ YOK OLDU

İkiz Kuleler çöktüğünde kaybedilen Picasso, David Hockney ve Alexander Calder gibi isimlerin imzalarını taşıyan sanat eserlerinin değeri 100 milyon doları buldu.

 

3 BİNDEN FAZLA KAYIP

3051 çocuk anne ya da babasını kaybetti. Eşlerini saldırıda kaybeden 17 kadın çocuklarını babasız olarak dünyaya getirmek zorunda kaldı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre doğum oranları yüzde 20 arttı.

YIKINTIDAN 144 ALYANS ÇIKTI

1 milyon tonluk yıkıntı içinde çalışan işçiler 65 bin parça kişisel eşya buldu. Bunların 144'ü alyans, 437'si saatti.

SADECE 291 CESET PARÇALANMADAN BULUNDU

Patlama noktasından sadece 291 ceset bozulmamış olarak çıkarılabildi. Güney Kulesi'ne vuran United Flight 175 yolcusu Lisa Anne Frost'un ailesi ona ait bir şey bulabilmek için neredeyse 1 yıl beklemek zorunda kaldı.

9 YIL SONRA BİLE CAN ALDI

Saldırılarda ölen toplam insan sayısı geçen yıl bir kişi artarak 2753'e çıktı. New Yorklu sağlık görevlisi Jerry Borg, Dünya Ticaret Merkezi'nde soluduğu tozlar yüzünden akciğer kanserine yakalanarak hayatını kaybetti.

MALİYET 258 MİLYON DOLAR

Pentagon'u vuran uçak, çarptığı bölümde 258 milyon dolarlık restorasyon yapıldı.

MESCİD YIKILDI

Dünya Ticaret Merkezi'ndeki mescit de birçok Kur'an'la beraber yıkıldı.

ALKOL TÜKETİ Mİ DE DİNDARLIK DA ARTTI

Saldırıdan bir hafta sonra Manhattan'daki alkol tüketimi önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25, tütün kullanımı yüzde 10 ve marihuana kullanımı yüzde 3.2 arttı. Kilise ve sinagoglara katılım da yüzde 20 arttı.

ÇELİKTEN HATIRA ANIT

Patlama bölgesinden çıkarılan çelikle yüzlerce hatıra eşyası, haç, bayrak sopası ve sanat eseri üretildi. United Flight 93'ın çakıldığı Shanksville, Philadelphia'daki haç ve İtalya'daki Hatıra ve Işık anıtı da bunların arasında yer aldı.

UÇAKLAR BULUT GÖREVİ GÖRÜYORMUŞ

Saldırının ardından ABD'de ilan edilen 3 günlük uçuş yasağı bilim adamları için fırsat yarattı. Uçakların atmosfer üzerindeki etkisi araştırıldı ve uçaklar olmadan gündüzlerin daha sıcak, gecelerin daha soğuk olduğu tespit edildi. (ntvmsnbc)

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ