Münster Başkonsolosluğu 2 Sekreter alımı yapacak

Okuduğunuz haber
3 ÜNİVERSİTE AKADEMİK PERSONEL ALIMI YAPACAK

İstanbul Kültür Üniversitesi Akademik personel alımı yapacak

Anasayfa   /    PERSONEL ALIMLARI    /    3 Üniversite Akademik personel alımı yapacak

3 Üniversite Akademik personel alımı yapacak

Üniversitelerden yapılan akademik personel alım ilanı açıklamasında çeşitli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere Akademik personel alınacağı belirtildi.

PERSONEL ALIMLARI      18 Eylül 2018 - 20:48     0

3 Üniversite Akademik personel alımı yapacak

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Erzurum Teknik Üniversitesi ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nden yapılan personel alım ilanı açıklamasında Akademik düzeyde sözleşmeli pozisyonlarda istihdam edilmek üzere personeller alınacağı bildirildi.

SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Üniversitemizin aşağıda yazılı birimine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesi gereğince doktor öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak olan adayların ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.
Adayların Üniversitemiz web sitesinde yayınlanan Akademik Personel Yükseltilme/Atanma Başvuru ve Değerlendirme Koşullarını sağlıyor olmaları gerekmektedir.

Başvuruda İstenilen Belgeler:
Dilekçe, özgeçmiş, uzmanlık belgesi 4 takım bilimsel yayın dosyası.

1 Adet : Tıp Fakültesi - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları -Dr. Öğr. Üyesi - Yenidoğan uzmanı olup, Yenidoğan bebeklerde ekstrakorporeal membran oksijenasyon desteği konusunda çalışmaları bulunmak

 

İZMİR KÂTİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca doçent alınacaktır.


 1 Kişilik kadro için- Sosyal ve Beşeri Bilimler - Medya ve İletişim
Radyo Televizyon ve Sinema Doçent 1 - Doçentliğini Sinema alanında almış, Sinema, Televizyon Yayıncılığı, Kısa Film, Belgesel ve Medya Politikaları alanında çalışmış olmak.
 

Diğer Şartlar:
 

1- Başvuracakların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
2- Atama daimi statüde yapılacaktır.
3-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır.
4- Başvuracaklar, dilekçelerine; Özgeçmiş, Noter tarafından veya Resmi Kurumlarca onaylanmış Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdan Fotokopisi, 3 adet Fotoğraf ve Başlıca Araştırma Eserinin açıkça belirtildiği, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan Yayın Listesi ile birlikte, Bilimsel Çalışma ve Yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (Dört) takım Dosya ve 4 (Dört) adet Cd’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır.
5- İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosu’nca belirlenen, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları’na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının http://personel.ikc.edu.tr/S/11131/usul-ve-esaslar internet sitesinden de ulaşılabilmektedir.

 

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden


(Akademik Personel İlanı)
(Profesör ve Dr. Öğr. Üyesi İlanı)
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’u ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan “Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvuru ve Görev Süresi Uzatımı Koşullarına” göre öğretim üyesi alınacaktır.
2547 sayılı Kanun’un 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doçentlik belgesi, yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)
Dr. Öğr. Üyesi başvurularında "Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvuru ve Görev Süresi Uzatımı Koşulları” uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 puan almış olmak (Bilim alanının belli bir yabancı dille ilgili olması halinde ise başka bir yabancı dilde) ya da geçerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer puan almış olmak. Tamamen yabancı dille eğitim-öğretim yürütülen bölümlerde en az 80 veya eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir.
2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Dr. Öğr. Üyesi adaylarının; doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
Yukarıdaki şartları taşıyan Dr. Öğr. Üyesi adaylarının; dilekçe, özgeçmiş, doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik belgesi, Yabancı Dil belgesi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte İlan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, yayın listesi, doktora, uzmanlık, sanatta yeterlik belgesi, Yabancı Dil belgesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli eklenecektir)


GENEL AÇIKLAMALAR

1 - Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
2 - Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
3 - Müracaat eden adayların "Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvuru ve Görev Süresi Uzatımı Koşullarında belirtilen esaslara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak "Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu" tarafından incelenecek olup bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
4 - Doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.
5 - Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
6 - Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
7 - Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.
8 - Yapılacak arşiv araştırması ve resmi güvenlik soruşturması sonucunda şüpheli ya da sakıncalı halleri bulunmamak.
9 - Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün (18/09/2018 - 02/10/2018) olup süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
10 - Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir.

ÖZEL ŞART


İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi - İktisat Teorisi - Profesör
1 kişilik münhal kadro için
- Doktora ve Doçentlik unvanlarını İktisat Teorisi alanında almış olmak.


Spor Bilimleri Fakültesi - Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi


1 kişilik münhal kadro için - Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Anabilim dalında doktora yapmış olmak,
Nöro-geribildirim antrenmanları üzerine çalışmalar yapmış olmak

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ