Ayvansaray Üniversitesi'ne öğretim üyeleri alınacak

Okuduğunuz haber
AMASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ ALIMI YAPACAK

Jean Monnet Bursu 2019-2020 Akademik Yılı Başvuruları Başladı

Anasayfa   /    PERSONEL ALIMLARI    /    Amasya Üniversitesi öğretim üyeleri alımı yapacak

Amasya Üniversitesi öğretim üyeleri alımı yapacak

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan personel alım ilanı açıklamasında Fen Edebiyat, İlahiyat ve Eğitim Fakültelerine Öğretim Üyesi alınacağı belirtildi.

PERSONEL ALIMLARI      13 Ekim 2018 - 21:24     0

Amasya Üniversitesi öğretim üyeleri alımı yapacak

Memurhaberi.Net / Haber Merkezi

Amasya Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan personel alım ilanı açıklamasında, Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 24.ve 26. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfasında yayımlanan (https://pdb.amasya.edu.tr/mevzuat) Amasya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterleri sağlamayanların başvuruları işleme alınmayacaktır.

Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular, ilanın resmi gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapılacaktır. (Bu ilanımız 12.10.2018 tarih ve 30563 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.)

1- Profesör kadroları daimî statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine ek olarak, bilim yayınlarını 1 adet dosya, 5 adet CD ortamında hazırlayarak teslim etmeleri gerekmektedir.

2- Doçent kadroları daimî statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine ek olarak, bilim yayınlarını 1 adet dosya, 3 adet CD ortamında hazırlayarak teslim etmeleri gerekmektedir.

3- Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

4- Doçent kadrolarına Profesörler müracaat edemezler.

5- Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Dilekçe ve Ekleri
1- Başvuru dilekçesi (https://pdb.amasya.edu.tr/formlar-dilekceler/dilekceler adresinden temin edilecektir.)
2- Fotoğraf (4 adet)
3- Özgeçmiş
4- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık (TUS) ve Doçentlik Belgeleri (Noter Onaylı)
5- Yabancı Dil Belgesi
6- Yayın listesi
7- Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi
8- Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Kurumdışı müracaatlarda)
9- Nüfus Cüzdanı fotokopisi
10- Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (2 Adet Fotoğraflı, Kurum içi-dışı nakil müracaatlar hariç) (https://pdb.amasya.edu.tr/formlar-dilekceler/formlar/idari-ve-genel-formlar)
11- AFPA Formu (http://afpa.amasya.edu.tr/)

Jüri Dosyası
1- Özgeçmiş
2- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgeleri 3- Yayın Listesi ve Yayınlar

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI / PROGRAM ÜNVANI DERECE ADET AÇIKLAMALAR
Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1 Bitki anatomisi ve çevre eğitimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Profesör 1 1 Türkiye’de iklim ve bitki coğrafyası üzerine çalışmalar yapmış olmak.
EğitimFakültesi Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Profesör 1 1 Öğretim yaklaşımları ve argumantasyonüzerine çalışmalar yapmış olmak.
EğitimFakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Sosyal Bilgiler Eğitimi Profesör 1 1 Kafkas göçleri ve Amasya tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Biyoloji Profesör 1 1 Kanser hücreleri ve biosensörler üzerineçalışmalar yapmışolmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Biyoloji Profesör 1 1 Heteroptera takonomisi üzerine çalışmalaryapmışolmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Biyoloji Profesör 1 1 Bitkilerde azot ve fosfor rezorbsiyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyatFakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri Profesör 1 1 Din Psikolojisi alanında Doçentlik ünvanı almış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Biyoloji Doçent 1 1 Bitkilerde dekompozisyon ve rezorbsiyonkonularında çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Fizik Doçent 1 1 Şekil hatırlamalı bakır bazlı alaşımlarda faz dönüşümleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ