Onyedi Eylül Üniversitesi 12 Akademik personel alımı yapacak

Okuduğunuz haber
BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ 10 AKADEMİK PERSONEL ALACAK

Alparslan Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Anasayfa   /    PERSONEL ALIMLARI    /    Balıkesir Üniversitesi 10 Akademik personel alacak

Balıkesir Üniversitesi 10 Akademik personel alacak

Balıkesir Üniversitesi, bünyesinde istihdam edilmek üzere akademik personel alımı yapılacağı belirtildi.

PERSONEL ALIMLARI      29 Eylül 2018 - 11:44     0

Balıkesir Üniversitesi 10 Akademik personel alacak

Memurhaberi.Net - Balıkesir Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Üniversitemiz akademik birimlerine 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacağı belirtildi.

Adayların Ba!ıkesir Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru ve Atanma/Yeniden Atanma Kriterlerini (http://www.balikesir.edu.tr adresinde yer alan Personel Daire Başkanlığı'nın Mevzuat alt başlığından ulaşılabilir) sağlamaları, 657 Sayılı Kanunun 48, maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

A- PROFESÖR; BAŞVURU ŞARTLARİ
- Profesör kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir di|ekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Başarı Be|gesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir) , yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmeIerigerekmektedir.
- Adayların Başlıca Araştırma Eserini dilekçeleri ile yayın listelerinde belirtmeleri gerekmektedir.

B- DOÇENT; BAŞVURU ŞARTLARI
- Doçent kadroları daimi statüde olup, adayların başvurdukları anabilim dallarını belirtir dilekçelerine ekleyecekleri Doçentlik Belgesinin tasdikli örneği, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), yayın listesi, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim etmelerigerekmektedir.


c - DOKTOR ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ; BAŞVURU ŞARTLARI

- Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların başvurdukları anabilim dalını ve yabancı dilini belirten dilekçelerine özgeçmiş, nüfus cüzdanı örneği, lisans, yüksek lisans, doktora diploma/belgelerinin onaylı örneğini, üniversitemiz kriterlerine göre Merkezi Yabancı Dil Sınavlarından en az 55 puan aldıklarına ilişkin yabancı dil belgelerini, 2 adet fotoğraf, hizmet cetveli (halen üniversitemiz dışında kamu kurumunda çalışanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir), Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu (form ve istenen
diğer belgelerin birer örneği ayrıca yayın dosyalarına da konacaktır), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile birlikte ilgiIi birimlere şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.
- 6 ay veya daha fazla Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunanlar Tıp Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar, adayların Devlet Hizmeti Yükümlüsü olmadıklarını yada 6 aydan daha az yükümlülükleri kaldığını be|gelendirmeleri zorunludur.

Adayların başvuru dilekçelerinde T.C. Kimlik Numarası, yazışma adresi, e-posta adresi ile telefon numaralarını bildirmeleri gereklidir. İlan şartlarına uygun olmadığı sonradan anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına, Doçent unvanı olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar. Başvuruda bulunacak adaylar sadece bir kadroya başvurabilirler.

Birimi

Bölüm/

Anabilim Dalı

Unvan

Adet

Kad. Der.

Açıklama

Tıp Fakültesi

Temel Tıp Bil. Böl./

Tıbbi Biyokimya

Doçent

1

1

Tıp Fakültesi mezunu olup, FMF ve Fibromiyalji ile antioksidanların ilişkisi üzerine çalışmaları olmak.

Temel Tıp Bil. Böl./

Tıbbi Biyokimya

Dr. Öğr. Üyesi

1

3

Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıbbi Biyokimya uzmanlık eğitimi almış olmak.

Dahili Tıp Bil. Böl./

Enfeksiyon Hastalıkları

Dr. Öğr. Üyesi

1

1

HIV pozitif hastalarda dislipidemi ve kardiyovasküler risk değerlendirilmesi ile ilgili çalışması olmak

Cerrahi Tıp Bil. Böl./

Göz Hastalıkları

Dr. Öğr. Üyesi

1

1

Alkali yanıklarda Kornea Neovaskülarizasyonu üzerine deneysel çalışması olmak.

Cerrahi Tıp Bil. Böl./

Göz Hastalıkları

Dr. Öğr. Üyesi

1

1

İndüklenmiş pluripotent kök hücreler konusunda çalışması olmak.

Cerrahi Tıp Bil. Böl./ Genel Cerrahi

Dr. Öğr. Üyesi

1

4

Meme kanserinin alt tiplerinin klinik ve patolojik olarak karşılaştırılması üzerine çalışmaları olmak.

Cerrahi Tıp Bil. Böl./ Genel Cerrahi

Dr. Öğr. Üyesi

1

3

En az 3 yıllık uzman olup, bu sürenin en az bir yılını genel cerrahi programının bulunduğu bir eğitim programında çalışarak geçirmiş olmak ve Mide Kanserlerinin evrilemesinin hematolojik yöntemlerle ilgili çalışması olmak.

Dahili Tıp Bil. Böl./ Nöroloji

Dr. Öğr. Üyesi

1

1

Teklif EMG konusunda deneyim sahibi olmak.

Dahili Tıp Bil. Böl./ Nöroloji

Dr. Öğr. Üyesi

1

3

Video EEG Monitorizasyon konusunda deneyim sahibi olmak.

Mühendislik Fakültesi

Elektrik Elektronik Müh. Böl./Elektrik Makineleri

Profesör

1

1

Elektrik Makineleri ve Kayan Kip Kontrol konularında çalışmaları olmak.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ