KPSS Önlisans sınav giriş belgeleri açıklandı

Okuduğunuz haber
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ 37 ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK

Galatasaray Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi Alıyor

Anasayfa   /    PERSONEL ALIMLARI    /    Çukurova Üniversitesi 37 Öğretim Üyesi Alacak

Çukurova Üniversitesi 37 Öğretim Üyesi Alacak

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü'nden 37 Öğretim üyesi alım ilanı verildi.

PERSONEL ALIMLARI      26 Ekim 2018 - 20:46     0

Çukurova Üniversitesi 37 Öğretim Üyesi Alacak

Memurhaberi.Net - Adana Çukurova Üniversitesi'nden yapılan personel alım ilanı açıklamasında, Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 24.ve 26. maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama İlkeleri uyarınca asgari şartlara haiz, Öğretim Üyeleri (Profesör ve Doçent kadrolarına) alınacağı belirtildi. 

Profesörlük ve Doçentlik kadrosuna atanma kriterlerini 31.12.2018 tarihinden önce karşılayanlar için Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama İlkeleri; diğer başvurular için ise Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri'nin dikkate alınması gerekmektedir.

Başvuru Şartları:

  • Profesör kadroları için, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine (http://personel.cu.edu.tr/tr/ adresinden temin edilebilir) nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, puanlar çizelgesi, doçentlik belgesinin onaylı fotokopisi, yayın listelerinin eklenmesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan salt okunur altı (6) adet CD ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunulması gerekmektedir.

  • Doçent kadroları için, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine (http://personel.cu.edu.tr/tr/ adresinden temin edilebilir) nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, puanlar çizelgesi, doçentlik ve doktora belgelerinin onaylı fotokopisi, yayın listelerinin eklenmesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan salt okunur dört (4) adet CD ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunulması gerekmektedir.

  • Doktor Öğretim Üyesi kadroları için, başvurulan Anabilim Dalını belirten dilekçelerine nüfus cüzdan fotokopisi, özgeçmiş, puanlar Çizelgesi, yabancı Dil Belgesi, doktora Belgesinin onaylı fotokopisinin eklenmesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan dört (4) adet CD ile ilgili birimlere başvuruda bulunulması gerekmektedir.

2547 sayılı Kanunun ek 38.maddesi gereğince aynı kanunun 50/d maddesi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlilik eğitimlerini Üniversitemiz bünyesinde tamamlayanların Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuru hakkı bulunmamaktadır.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23., 24.ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulların yanında Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama İlkeleri ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerine uymaları ve belirtilen koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler https://www.cu.edu.tr/posts/duyurular adresinden öğrenilebilir.

  • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu ve Doçentlik belgelerinin Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

Süresi içinde yapılmayan ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular internet sitemizde örneği bulunan başvuru form dilekçesine uygun olarak İlgili Birimlere yapılacaktır.

Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.

DUYURULUR.

Rektörlük: 0 322 338 60 84, 85 dahili 2944

İlan Başvuru Tarihi: 25.10.2018

İlan son başvuru tarihi: 08.11.2018

 

BİRİMİ BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM ÜNVANI DERECE SAYISI NİTELİK
Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Profesör 1 1  
İlahiyat Fak. İslam Tarihi ve Sanatları Türk İslam Sanatları Tarihi Profesör 1 1  
Temel İslam Bilimleri Arap Dili ve Belagatı Profesör 1 1  
Temel İslam Bilimleri Tasavvuf Profesör 1 1  
Eğitim Fak. Temel Eğitim Sınıf Eğitimi Profesör 1 1  
Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Profesör 1 1 Doçentliğini Eğitim Bilimleri (Eğitim Programları ve Öğretim) Bilim Alanından almış olmak
İktisadi ve İdari Bil. Fak. İşletme Üretim Yönetimi Profesör 1 1 Doçentliğini Üretim Yönetimi alanında almış olmak.
Fen Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Profesör 1 1 Doçentliğini Türk Halk Bilimi alanında almış olmak.
Mühendislik Fak. Biyomcdikal Mühendisliği Biyomcdikal Mühendisliği Profesör 1 1 Doçentliğini Elektrik-Elcktronik Mühendisliği alanında almış olmak.
Ceyhan Mühendislik Fak. Makine Mühendisliği Otomotiv Profesör 1 1  
Ceyhan Veteriner Fak. Klinik öncesi Bilimler Veterinerlik Patolojisi Profesör 1 1 Doçentliğini Veterinerlik Patolojisi alanında almış olmak.
Su Ürünleri Fak. Su Ürünleri Temel Bilimleri Balıkçılık Temel Bilimleri Profesör 1 1 Doçentliğini Su Ürünleri bilim alanında almış olmak
Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Nöroloji Doçent 1 1  
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları (Çocuk Nefrolojisi) Doçent 1 1 Çocuk Nefrolojisi uzmanı olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Doçent 1 1  
Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin vc Sinir Cerrahisi Doçent 1 1  
Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçent 1 1  
Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doçent 1 1  
Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Doçent 1 1 Fizyoloji uzmanı olmak
Temel Tıp Bilimleri Fizyoloji Doçent 1 1 Fizyoloji uzmanı olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Doçent 1 1  
Diş Hekimliği Fak. Klinik Bilimler Endodonti Doçent 1 1  
Klinik Bilimler Endodonti Doçent 1 1  
Fen Edebiyat Fak. Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Doçent 1 1 Doçentliğini Türk Halk Bilimi alanında almış olmak.
Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Doçent 1 1 Doçentliğini Yeni Türk Edebiyatı bilim alanında almış olmak.
İletişim Fak. İletişim Bilimleri Kültürlcrarası İletişim Doçent 1 1 Doçentliğini Kültürlcrarası İletişim bilim alanında almış olmak.
Eczacılık Fak. Eczacılık Meslek Bilimleri Farmakoloji Doçent 1 1  
Sağlık Bilimleri Fak. Hemşirelik İç Hastalıkları Hemşireliği Doçent 1 1 Doçentliğini İç Hastalıkları Hemşireliği alanında almış olmak.
İktisadi ve İdari Bil. Fak. İşletme Yönetim vc Organizasyon Doçent 1 1  
Yabancı Diller Y.O     Doçent 1 1  
Dalıı 1 i Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıktan (Nconatoloji) Dr.Öğr.Üycsi 2 1 Nconatoloji Bilim Dalında Yandal Uzmanlığını almış olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıklan (Çocuk Ncfrolojisi) Dr.Öğr.Üycsi 2 1 Çocuk Nefrolojisi uzmanı olmak.
Tıp Fak. Cerrahı Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Dr.Oğr Üyesi 2 1  
Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıklan Dr.Öğr.Üycsi 2 1 Göğüs Hastalıkları uzmanı olmak.
Cerrahi Tıp Bilimleri Ancstcziyoloji ve Rcanimasyon Dr.Öğr.Üyesi 2 1  
Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıklan (Gastroenteroloji) Dr.Oğr. Üyesi 2 1 Gastroenteroloji uzmanı olmak
Sağlık Bilimleri Fak. Ebelik Ebelik Dr.Öğr.Üycsi 3 1

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ