MEB 5 bin sözleşmeli öğretmen alacak

Okuduğunuz haber
EKPSS KURA İLE YAPILACAK YERLEŞTİRMELER İÇİN BAŞVURULAR ALINACAK

2500 engelli memur ataması yapılacak

Anasayfa   /    KAMU PERSONELİ    /    EKPSS kura ile yapılacak yerleştirmeler için başvurular alınacak

EKPSS kura ile yapılacak yerleştirmeler için başvurular alınacak

2018 EKPSS Kura Usulüyle yapılacak yerleştirmeler için başvurular başladı. Başvurular 16 Mayıs'a kadar sürecek.

KAMU PERSONELİ      03 Mayis 2018 - 17:02     1

EKPSS kura ile yapılacak yerleştirmeler için başvurular alınacak

ÖSYM, EKPSS kura başvuru duyurusunu yayımladı. Başvurular 16 Mayıs'a kadar devam edecek

2018 EKPSS: Kura Usulüyle Yapılacak Yerleştirmeler için Başvurular Alınacak

7 Şubat 2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" uyarınca kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan başvuru alınacaktır. Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvurabileceklerdir. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır.

EKPSS/Kuraya katılmak için başvuru yapacak adayların başvuru işlemleri, 2 Mayıs 2018 günü saat 13.30'da başlayacaktır. 16 Mayıs 2018 tarihinde saat 23:59'da sona erecektir. Başvurular bireysel olarak internet veya başvuru merkezleri aracılığıyla alınacaktır. EKPSS Kura engel bilgisi bulunmayan ve başvurusunu bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacak olan adayların, başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini edinmek zorundadır.

EKPSS/Kuraya, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun değişik 48'inci maddesi 7'inci fıkrası hariç diğer koşulları taşıyan adaylar başvurabilecektir. EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir. "Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Öğrenim Belgesi "ne sahip olanlar, 2018- Kura'ya başvurabileceklerdir. 2018-EKPSS'ye başvurusunu tamamlayan adaylar (sınava girmeseler de), 2018-Kura'ya başvuramayacaklardır.

2018-EKPSS/Kura 'ya başvuracak adayların Ek'te yer alan 2018 EKPSS ve Kura Başvuru Kılavuzu'nu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

EKPSS SONUÇLARI

EKPSS sonuçları, ÖSYM internet sitesinde yer alan bilgilere göre 17 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak. Bu sonuçların öncesinde adaylar, 02-16 Mayıs tarihlerinde kura başvurularını gerçekleştirecek.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

Toplam 1 yorum yapılmış.

Mustafa
7 Ay önce

GÜNÜN MANŞETLERİ