Arel Üniversitesi 21 Öğretim Üyesi Alacak

Okuduğunuz haber
HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ'NE 24 ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAK

Korkut Ata Üniversitesi 11 Öğretim Üyesi Alacak

Anasayfa   /    PERSONEL ALIMLARI    /    Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne 24 Öğretim Üyesi Alınacak

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne 24 Öğretim Üyesi Alınacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünce yapılan açıklamada öğretim üyesi alımı yapılacağı belirtildi.

PERSONEL ALIMLARI      28 Ekim 2018 - 20:57     0

Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ne 24 Öğretim Üyesi Alınacak

Memurhaberi.Net - Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri dâhilinde öğretim üyesi alınacağı belirtildi.

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. , 24. ve 26. maddeleri ile “Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’nde öngörülen puanları sağlamış olmaları şartıyla;

PROFESÖR kadrosuna başvuracak adayların başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine (profesör adayları dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir.) özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış; lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil sonuç belgesi ile başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı (Personel Dairesi Başkanlığından temin edecekleri gönderim kutusu içerisinde) ekleyerek,

Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

(Profesör kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

DOÇENT kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış; lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil sonuç belgesi ile yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı (Personel Dairesi Başkanlığından temin edecekleri gönderim kutusu içerisinde) ekleyerek,

Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

(Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış; lisans, yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik, yabancı dil sonuç belgesi ile yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu/Enstitü Müdürlüklerine, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. 2547 sayılı Kanun’un Ek. 38. maddesi uyarınca belirlenen yüzde yirmi (%20) kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna; Profesör ve Doçentler, Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

Duyurulur.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM/ANASANAT DALI KADRO UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
Fen EdebiyatFakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Moleküler Biyolojive Genetik Profesör 1 1 Bitki biyoteknolojisi ve ekotoksikoloji konularındaçalışmalarıolmak.
Fen EdebiyatFakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri veEdebiyatları Kuzey-Batı (Kıpçak) Türk Lehçeleri veEdebiyatları Profesör 1 1 Kırgız Türkçesi ve Kültürü alanında çalışmaları olmak.
Fen EdebiyatFakültesi Fizik Genel Fizik Profesör 1 1 Doçentliğini Fizik alanında almış olmak ve nano yapılar konusunda teorik çalışmaları olmak.
Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Elektrik Tesisleri Profesör 1 1 Yenilenebilir enerjikaynakları, tesisleri ve akıllı şebekeler konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Arazi ve SuKaynakları Profesör 1 1 Meyve yetiştiriciliği ve ıslahı alanında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdariBilimlerFakültesi İşletme Örgütsel Davranış Profesör 1 1 Liderlik, pozitif ve negatif örgütsel davranış konularında çalışmaları olmak.
Fen EdebiyatFakültesi Tarih Genel Türk Tarihi Doçent 1 1 Doçentliğini Genel Türk Tarihi alanında almış olmak. Bozkır Kültür Tarihi ve Orta Asya Türk Tarihi alanında çalışmaları olmak.
Fen EdebiyatFakültesi Matematik Uygulamalı Matematik Doçent 1 1 Kısmi diferansiyeldenklemlerin sonlu eleman yöntemleri ile sayısal çözümleri üzerineçalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi veSpor Doçent 1 1 Doçentliğini Spor Bilimleri alanında almış olmak. Sporda ve engellilerde hareket asimetrisi velateralizasyon ile ilgili çalışmaları olmak.
İlahiyat Fakültesi Temel İslamBilimleri Tasavvuf Doçent 3 1 Doçentliğini tasavvufalanında almış olmak ve Afrika TasavvufTarihi üzerine çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdariBilimlerFakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Uluslararası Ticaret ve Lojistik Doçent 3 1 Doçentliğini Uluslararası İktisat alanında almış olmak, Uluslararası Ticaret ve Coğrafi İşaretler üzerine çalışması olmak.
İktisadi ve İdariBilimlerFakültesi Kamu Yönetimi Siyaset ve SosyalBilimler Doçent 1 1 Kadın ve siyaset, siyasi partiler, demokrasi ve medya konularında çalışmaları olmak.
Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Su Kirliliği ve AtıksuKontrolTeknolojisi Doçent 1 1 Su kirliliği, su kalitesi ve biyolojik izleme alanında çalışmaları olmak.
Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Jeoloji Mühendisliği Doçent 3 1 Mikropaleontoloji ve bentik foraminiferler konusunda çalışmaları olmak.
Güzel SanatlarFakültesi Görsel İletişimTasarımı Görsel İletişimTasarımı Doçent 3 1 Doçentliğini Plastik Sanatlar alanında almış olmak ve grafik tasarımı alanında çalışmaları olmak.
Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Doktor Öğretim Üyesi 2 1 Adaptif ağ tabanlı bulanık çıkarım sistemi ve yapay arı koloni algoritması üzerineçalışmaları olmak.
Fen EdebiyatFakültesi Tarih Osmanlı Müesseseleri veMedeniyetiTarihi Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Doktorasını Tarih alanında yapmış olmak. Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi gayrimüslimler üzerineçalışmaları olmak.
Fen EdebiyatFakültesi Türk Halk Bilimi Türk Halk Bilimi Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Uygur Folkloru ve geleneksel sohbet toplantıları üzerine çalışmış olmak.
Fen EdebiyatFakültesi Türk Dili veEdebiyatı Eski Türk Dili Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Uygur Divan Şairleri ile Süleymannameler üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel SanatlarEğitimi Müzik Eğitimi Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Piyano eğitiminde öğrenme stratejileri üzerine çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı DillerEğitimi İngiliz Dili Eğitimi Doktor Öğretim üyesi 3 1 Söylem ve ikinci dil öğrenimi alanında çalışmaları olmak.
İlahiyat Fakültesi Felsefe ve DinBilimleri İslam Felsefesi Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Doktorasını İslam Felsefesi alanında almış olmak, Molla Sadra hakkında çalışmaları olmak.
Diş HekimliğiFakültesi Klinik Bilimler Ortodonti Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Ortognatik cerrahi alanında çalışması olmak.
Turizm Fakültesi Turizm veRehberlik Turizm Rehberliği Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Turizmde bilgi teknolojileri ve özel ilgi turizmi alanında çalışmalar yapmış olmak.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ