Adalet Bakanlığı 1600 hakim ve savcı alacak.

Okuduğunuz haber
İSTANBUL TİCARET ODASI'NDAN KARŞILIKSIZ BURS İMKANI

Daimi statüde Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacak

Anasayfa   /    EĞİTİM    /    İstanbul Ticaret Odası'ndan karşılıksız burs imkanı

İstanbul Ticaret Odası'ndan karşılıksız burs imkanı

İstanbul Ticaret Odası (İTO)  tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine karşılıksız öğrenim bursu verilecek.

EĞİTİM      18 Ekim 2018 - 21:23     0

İstanbul Ticaret Odası'ndan karşılıksız burs imkanı

Memurhaberi.Net - İstanbul Ticaret Odası’nın 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı karşılıksız öğrenim burslarına başvurular 21 Ekim 2018 tarihine kadar olarak internet üzerinden yapılabilecek.

Devlet veya vakıf üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim öğrencileri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri İTO’ya burs başvurusunda bulunabilecekler.

İSTANBUL TİCARET ODASI KARŞILIKSIZ ÖĞRENİM BURSLARI HAKKINDA

Odamız 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları

21 Ekim 2018 tarihine kadar internet sitemizden online olarak alınacaktır.

Aşağıda sayılan şartları taşıyan öğrencilerimiz anılan tarihten itibaren başvurularını www.ito.org.tr adresinden yapabilecekler ve burslarla ilgili tüm süreci yine bu adresten takip edebileceklerdir.

Mevcut bursiyerlerimizin yeniden başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Lisans Burslarında Uzaktan Eğitim ve Açıköğretim öğrencilerinin başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Lisans Bursları:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri (açıköğretim ve uzaktan öğretim hariç) ile vakıf üniversitelerine ÖSYM tarafından %100 burslu olarak yerleştirilen veya %100 şehit bursu ile öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

Lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, yükseköğrenim birinci sınıfında 22, ikinci sınıfında 24, üçüncü sınıfında 25, dördüncü sınıfında 26 yaşından büyük olmayan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi dışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan, ara sınıf başvurularında yıllık genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

Yüksek Lisans Bursları:

İstanbul il sınırları içinde bulunan devlet üniversitelerinde öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencileri (formasyon programları hariç) ile vakıf üniversitelerinde %100 burslu veya %100 şehit burslu olarak öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

Yüksek lisans programlarında öğrenim gören öğrencilerden; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisidışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan, herhangi bir firma veya kuruluşta çalışmayan, lisans bitirme veya yüksek lisans genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan öğrenciler burslarımıza başvurabilir.

Doktora Bursları:

Türkiye içinde ve/veya yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarında öğrenim gören, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi dışında başka herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan öğrencilere verilir.

Lisans veya yüksek lisans bitirme veya doktora genel not ortalaması 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olan doktora öğrencileri burslarımıza başvurabilir.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ