Merkez Bankası Başkan ve Yardımcılarını Artık Cumhurbaşkanı Atayacak

Okuduğunuz haber
KPSS 2018/7 ÇOK SAYIDA HEMŞİRE ALINACAK

DGS sınav yerleri belli oldu

Anasayfa   /    GÜNCEL    /    KPSS 2018/7 çok sayıda hemşire alınacak

KPSS 2018/7 çok sayıda hemşire alınacak

KPSS-2018/7 İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşa Rektörlüğü İle İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak için adaylardan tercih alınacak

GÜNCEL      10 Temmuz 2018 - 21:52     0

KPSS 2018/7 çok sayıda hemşire alınacak

Memurhaberi.Net / Haber Merkezi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğünün ile İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünün Sağlık Uygulama Araştırma Merkezlerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri uyarınca ücretleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla 111 + 111 olmak üzere toplamda 222 Hemşire alınacağı alınacağı öğrenildi.

Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini KPSS-2018/7 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat  16.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

Bu tercih kılavuzunda bulunan pozisyonlara yerleşenler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükmü uyarınca sözleşmeli sağlık personeli olarak istihdam edilecektir.

İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Rektörlüğünün ile İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünün Sağlık Uygulama Araştırma Merkezlerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri uyarınca ücretler özel bütçeden karşılanmak üzere sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacağını duyurdu. Başvuru sürecinin detaylarını içeren KPSS-2018/7 kılavuzu ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden paylaşıldı. Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilecek. İstanbul Üniversitesi personel alımı için tercih gönderme işlemleri 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?
 
 Adayların bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans) girmiş ve ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir.  Yerleştirme işlemlerinde adayların KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

KPSS 2018/7 tercih kılavuzu yayımlandı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğünün ile İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünün Sağlık Uygulama Araştırma Merkezlerinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri uyarınca ücretleri Özel Bütçeden karşılanmak üzere sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır. Adaylar tercihlerini, 10-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM'ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 16 Temmuz 2018 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini KPSS-2018/7 Tercih Kılavuzunda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat16.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

 

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ-CERRAHPAŞA REKTÖRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ POZİSYONLARI AÇIKLAMALAR VE UYARILAR

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğüne sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşen adayların ücretleri Özel Bütçeden ödenecektir.

Tercihlerin geçerli olabilmesi için, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır. Adayların boş pozisyonlara yerleştirme işlemleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS P3 Lisans, sınav sonuçları kullanılacaktır.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından ilan edildikten sonra, adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenen belgeler ve diğer bilgiler http://istanbulc.edu.tr internet sayfasında duyurulacaktır.

ÖSYM tarafından tercihine yerleştirilenlere, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü tarafından göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir. http://istanbulc.edu.tr internet sayfasından yapılanduyuru tebliğ niteliğinde olacaktır.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa bünyesine Sözleşmeli Personel statüsünde atanacak kişilerin Sağlık Bakanlığı ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarında (üniversite hastaneleri dahil) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında (*) ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’nın atama için öngördüğü niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılamayacaktır

TABLO 1 - TERCİH YAPILACAK

SÖZLEŞMELİ POZİSYONLAR

KODU

KURUM ADI

POZİSYON

UNVANI*

İL ADI

TEŞKİLAT

POZİSYON

SAYISI

390163795

İstanbul Üniversitesl-Cerrahpaşa Rektörlüğü

HEMŞİRE

İSTANBUL

MERKEZ

111

390168261

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü

HEMŞİRE

İSTANBUL

MERKEZ

111

Adayların bu sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için Hemşirelik lisans programından (MEZUNİYET ALAN KODU 3204) mezun olmaları gerekmektedir.

İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Rektörlüğü İle İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS nedir?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan bir sınavdır. KPSS, öğretmenler de dahil kamu kurumlarına atanacak personeli seçmek için gerçekleştirilir. 

İlk olarak 1999'da başlayan sınavın adı 1999 ve 2000 yıllarında Devlet Memurluğu Sınavı (DMS), 2001'de Kurumlar için Merkezi Eleme Sınavı (KMS) oldu. 2002'den itibaren de Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adıyla düzenleniyor.  

SINAVA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Sınavın türüne göre lise, önlisans veya lisans mezunları bu sınavlara girer. Sınava sınavın geçerlilik süresi içinde mezuniyet belgesi alacak olan öğrenciler de katılabilir.

 

Başvuru işlemlerine ilişkin başvuru kılavuzuna ulaşmak için TIKLAYIN

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ