Propolis'in Müthiş Kanser ve Antibiyotik Etkisi

Okuduğunuz haber
KYK 220 PERSONEL ALIMI İÇİN İLANA ÇIKTI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi sağlık personeli alacak

Anasayfa   /    KAMU PERSONELİ    /    KYK 220 personel alımı için ilana çıktı

KYK 220 personel alımı için ilana çıktı

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan psikolog, diyetisyen, şoför, büro ve yurt yönetim kadrolarındaki açıkları gidermek için ilan yayınladı.

KAMU PERSONELİ      06 Mayis 2018 - 15:29     0

KYK 220 personel alımı için ilana çıktı

KYK (Kredi ve Yurtlar Kurumu), psikolog, diyetisyen, şoför, büro ve yurt yönetim kadrolarında bulunan açığı gidermek için alım ilanına çıktı. KYK tarafından yayınlanan ilana göre 220 personel alınacak.

KYK'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Hiçbir genç açıkta kalmayacak" parolasıyla son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla yurt sayısını 766'ya, yatak sayısını da 635 bin 757'ye yükselten KYK'nin, personel sayısını da artıracağı belirtildi.

Buna göre, KYK Genel Müdürlüğü merkez teşkilatına 10 diyetisyen ve 5 destek personeli (şoför), taşra teşkilatına 162 diyetisyen, 44 psikolog, 162 büro personeli ve 81 destek personeli (şoför) olmak üzere 464 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Yerleştirmede usulüne uygun başvuru yapanlar arasından KPSS (B) grubu puan sıralamasının esas alınacağı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "KYK Genel Müdürlüğü, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere 'Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar' çerçevesinde, en az lisans düzeyinde 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yurt kapasitelerinin kız-erkek dağılımı dikkate alınarak listede yer alan iller için belirlenen boş pozisyon sayısına göre 463'ü kadın, 293'ü erkek olmak üzere toplam 756 sözleşmeli yurt yönetim personeli alacak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

DİYETİSYEN İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

- Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans programından veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,

- 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.

PSİKOLOG İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

- Psikoloji Lisans programından veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak, (ii) 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.

BÜRO PERSONELİ İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI

- Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,

- 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türü esas alınacaktır.

DESTEK PERSONELİ (ŞOFÖR) İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI 

- Lise ve dengi okul mezunu olmak,

- 20 Kasım 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS94 puan türü esas alınacaktır.

- D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, (Eski E sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar da tercihte bulunabileceklerdir.) 

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ

Adaylar başvurularını, 09.05.2018 tarihinden 18.05.2018 tarihi saat 23:59’a kadar Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı Online Başvuru Sistemi (http://basvuru.gsb.gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır. Elektronik ortamda başvuru formu doldurulmadan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru formuna yüklenecek belgeler;

a) Diploma veya mezuniyet belgesi (yurt dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için YÖK tarafından denkliği onaylanmış belge),

b)Erkek adaylar için askerlik durumuna ilişkin e-Devlet kapısı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden alınan Askerlik Durum Belgesi,

c)Vesikalık fotoğraf, son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olacaktır.

d) Destek Personeli (Şoför) sürücü belgesi, Adaylar başvuru formunda merkez teşkilatı veya taşra teşkilatında görev yapmak istedikleri birimi belirteceklerdir. Her aday sadece bir birim ve pozisyon tercihinde bulunabilecektir.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ