Selçuk Üniversitesi akademik personeller aliyor

Okuduğunuz haber
MARMARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYELERİ ALACAK

Sözleşmeli Bilişim personeli alımı yapılacak

Anasayfa   /    PERSONEL ALIMLARI    /    Marmara Üniversitesi öğretim üyeleri alacak

Marmara Üniversitesi öğretim üyeleri alacak

Marmara Üniversitesi'nden yapılan personel alim ilanı açıklamasında Üniversitesi bünyesinde çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere akademik personel alımı yapılacağı belirtildi.

PERSONEL ALIMLARI      05 Ekim 2018 - 11:14     0

Marmara Üniversitesi öğretim üyeleri alacak

Üniversitemiz Eczacılık Fakültesi, İktisat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'na aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dalına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör ve Doçent alınacaktır.

Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir

Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, noter tasdikli Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını dilekçelerine ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları ile postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır

Son Başvuru Tarihi: 18.10.2018

 

 

 1. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - Eczacılık Fakültesi, Eczacılık Meslek Bilimleri - Klinik Eczacılık - Klinik Eczacılık alanında Doçent unvanına sahip olmak.
 2. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için -  İktisat Fakültesi - İktisat - İktisadi Gelişme ve Uluslararası İkt. - Kalkınma İktisadı ve İktisadi Büyüme alanında Doktora derecesine sahip olmak. Uluslararası İktisat dalında Doçent unvanı almak. İktisadi gelişme, yoksulluk ve toplumsal cinsiyet dallarında yayınları olmak.
   
 3. 1 Kişilik Profesör Kadrosu için - İlahiyat Fakültesi, Felsefe ve Din Bilimleri - Din Sosyolojisi - İlahiyat (Din Sosyolojisi) alanında Doçent olmak
   
 4. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - İlahiyat Fakültesi, Temel İslâm Bilimleri - Kelam - Temel İslam Bilimleri (Kelam) alanında Doçent olmak.
 5.  
 6. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - İletişim Fakültesi - Gazetecilik, Bilişim -  Doçentliğini İletişim Çalışmaları alanında almış olmak. Bilişim alanında Doktora derecesine sahip olmak. Örgütsel Bilgi Yönetimi Süreci ve Dijital Bağımlılık ile ilgili konularda akademik çalışmalar yapmış olmak.
   
 7. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - İşletme Fakültesi - İşletme - Sayısal Yöntemler - Nicel Karar Yöntemleri alanında Doçent ünvanına sahip olmak. Sayısal Yöntemler alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Sayısal Yöntemler alanında tamamlanmış en az 2 Doktora tezinde danışman olarak görev almış olmak.
   
 8. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - İşletme Fakültesi - İşletme- İnsan Kaynakları Yönetimi - Yönetim ve Organizasyon Bilim Dalında Doktora yapmış olmak. Yönetim ve Strateji bilim alanında Doçent ünvanı almış olmak. Bireylerin iş seçim kararları, İKY'nin işten çıkarma işlevi konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak. İnsan Kaynakları Yönetimi, İnsan Kaynakları Planlama ve Temin Süreçleri konularında ders vermiş olmak.
   
 9. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Fransızca) - Siyaset ve Sosyal Bilimler - Siyasi Tarih bilim alanında Doçent unvanına sahip olmak. Batı Dünyası ve Avrupa Tarihi alanlarında çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
   
 10. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - Tıp Fakültesi, Cerrahi Tıp Bilimleri - Göz Hastalıkları- Göz Hastalıkları uzmanı olmak, kök hücre ve akomodasyon fizyolojisi konularında yayınlanmış çalışmaları olmak, multidisipliner proje yönetimi konusunda ve pediatrik oftalmoloji alanında deneyimli olmak.
   
 11. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri - Enfeksiyon Hastalıkları  - Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olmak, dirençli bakteri enfeksiyonları ile ilgili uluslararası (SCI/SCI-E) yayınları ve araştırma deneyimi olmak, HIV ile ilişkili hastalıklar konusunda eğitim sertifikası olmak.
   
 12. 1 Kişilik Doçent Kadrosu için - Tıp Fakültesi, Dahili Tıp Bilimleri - İç Hastalıkları - Gastroenteroloji uzmanı olmak, karaciğer transplantasyonunda klinik deneyimi olmak, hepatosit hücre kültüründe çalışma deneyimi olmak ve bu konuda araştırmaları bulunmak.
   
 13. 1 Kişilik Profesör Kadrosu için - Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Basım Teknolojileri - Basım Teknolojileri  - Matbaa Teknolojileri Eğitimi alanında Doçent olmak ve Renk Yönetimi konusunda çalışmalar yapmış olmak

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ