İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personeli Alacak

Okuduğunuz haber
MUCUR BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ VE ZABITA MEMURU ALACAK

Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Personel alacak

Anasayfa   /    KAMU PERSONELİ    /    Mucur Belediyesi İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alacak

Mucur Belediyesi İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alacak

Kırşehir Mucur Belediye Başkanlığına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere itfaiye eri ve zabıta memuru alınacağı belirtildi.

KAMU PERSONELİ      10 Temmuz 2018 - 12:00     0

Mucur Belediyesi İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru Alacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ağlatan video izle

Kırşehir, Mucur İlçe Belediye Başkanlığına 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, Belediye İtfaiye Yönetmeliği ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre 10 itfaiye eri ve 8 zabıta memuru alınacağı belirtildi.

Adayların 16 -25 Temmuz 2018 tarihleri arasında Mucur Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne şahsen başvurması gerekmektedir. Posta ve benzeri araçlarla yapılan başvurular kabul edilmeyecek ve adaylar yalnızca bir unvan için başvuruda bulunabilecekleri ifade edildi. Kırşehir İli Mucur Belediyesi Meclis Salonunda; Zabıta memuru için 01/08/2018 Çarşamba Günü saat 09:00 da, İtfaiye eri için 02/08/2018 Perşembe günü saat 09:00’ da başlamak üzere sözlü sınav yapılacaktır. Ayrıca itfaiye eri için 03/08/2018 Cuma Günü saat 09:00 da başlamak üzere uygulama sınavı yapılacağı öğrenildi.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
a. İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSSP94 Kamu Personel Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak, Zabıta Memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93, KPSS94 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
b. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c. 657 Sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları.
e. İtfaiye eri kadrolarına atanacaklar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

İlana ilişkin detaylı metine ulaşmak için tıklayınız 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ