OHAL Komisyonu haftada 1200 karar alıyor

Okuduğunuz haber
ZİRAAT BANKASI VE TİGEM ÇİFTÇİNİN BORÇLARINI ERTELİYOR

2018 Yılı Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri esasları açıklandı

Anasayfa   /    EKONOMİ    /    Ziraat Bankası ve TİGEM Çiftçinin Borçlarını erteliyor

Ziraat Bankası ve TİGEM Çiftçinin Borçlarını erteliyor

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatifine Olan Düşük Faizli Kredi Borçlarının Ertelemesine ilişkin duyuru yayımladı.

EKONOMİ      22 Temmuz 2018 - 14:58     0

Ziraat Bankası ve TİGEM Çiftçinin Borçlarını erteliyor

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatifine Olan Düşük Faizli Kredi Borçlarının Ertelemesi Uygulama Esaslarına ilişkin duyuru yayımladı. Yapılan açıklamada ertelemenin nasıl olacağına ilişkin esaslar belirlendi.

1- 2018/11983 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 01.01.2018 tarihinden 31.12.2018 tarihine kadar İlimizde meydana gelen deprem, şiddetli rüzgâr, yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören çiftçi kayıt sistemine ve Tarım ve Orman Bakanlığı diğer kayıt sistemlerine göre kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler Kanunu kapsamında olup Bakanlığın görev alanı içerisinde yer alan tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (diğer kamu kurum ve kuruluşları hariç) T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçları 1 (bir) yıl süreyle ertelenecektir. 

 

2- Kararname kapsamında deprem, şiddetli rüzgâr, yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskını, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları en az % 30 zarar gören ve kredi borçlarının ertelenmesini isteyen gerçek veya tüzel kişi üreticilerin 13.08.2018 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe, 2018 yılı Ç.K.S. belgesi/Bakanlık diğer kayıt sistemleri belgesi, nüfus cüzdanı ile birlikte İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

 

3 Kararname Kapsamında borçlarını erteletmek için İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat eden gerçek veya tüzel kişi üreticiler T.C Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifine de dilekçe ile ayrıca müracaat etmeleri gerekmektedir.

 

BAŞVURUDA İSTENECEK BELGELER

1- Dilekçe 

2- 2018 yılı ÇKS Belgesi veya Bakanlık diğer kayıt sistemleri belgesi

3- Kimlik fotokopisi

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ