Bugun...
SON DAKİKA

Kore Dizileri 2020: İzlemeniz Gereken En İyi Kore Dizileri 2020

Genç jenerasyon dizi film takipçilerinin son yıllarda gözdelerinden olan Güney Kore dizileri, her geçen gün izleyici kitlesini biraz daha arttırıyor. Gençlerin fan sayfaları oluşturup güncel takip ettiği Kore dizilerini sizler için irdeledik. Yeni başlayanlar ve birkaçını izleyip başarılı bulanlar için en iyi Kore dizileri listesi yaptık. İşte en gözde Kore dizileri ve konuları..
facebook-paylas
 Tarih: 12-01-2020 22:08:15  -   Güncelleme: 12-01-2020 22:21:15

Kore Dizileri 2020: İzlemeniz Gereken En İyi Kore Dizileri 2020

İzlemeniz Gereken En İyi 25 Kore Dizisi

Son yıllarda Türkiye’de gittikçe artan bir hayran kitlesi oluştu Kore dizilerine karşı. Hal böyle olunca Güney Kore’de çekilen dizileri barındıran film-dizi sitesi sayısında da artış meydana geldi. Dizi sayısı çok olunca çevirmen sıkıntısı yaşanmaya başlandı. Ancak Kore dizilerinden yola çıkarak Güney Kore’ye seyahat eden ve hatta oraya yerleşen kişi sayısında da artış oldu. Böylece kültürel etkileşim ile birlikte çeviriler de artmaya ve izlenebilen Kore dizisi sayısı da çoğalmaya başladı.

Türkiye dizi ihracında dünyada 2. Sırada. Türk dizi sektörü gittikçe artan bir popülarite oluşturmakta. Öyle ki Türk oyuncular daha evvel gitmedikleri ülkelerde büyük hayran kitlelerine sahipler. Ve Türk dizi oyuncuları dizilerin ihraç edildiği ülkelerde birçok ödül aldı. Türkiye içerisinde ise durum biraz daha karışık. Zira son  yıllarda özellikle Güney Kore’den ithal edilen ve genellikle alt yazı ile izlenen Kore dizileri Türk Gençleri arasında oldukça popüler. Güney Koreli dizi oyuncularının hayran(fan) sayfaları yüzbinlerce üyeye sahip. Güncel devam eden dizileri dört gözle bekleyen gençlerimiz için bu haberimiz. Evet bu kadar popüler olan Kore dizilerinde en çok izlenen ve takip edilen Kore dizilerini sizler için araştırdık. Önce Kore dizilerinin genel karakterlerine bir bakalım. Kore dizileri genellikle bölüm sayısı az olan ve tatlı sert eğlencesi bol olan diziler. Genellikle genç oyunculardan kurulu olan Kore dizilerinde öğrencilik hayatı en çok işlenen temalardan biri. Kore dizileri genelde bir iki sezon süren kısa süreli ağızda güzel bir tat bırakan tarzda. Daha fazla sezon işlenen konuları olan diziler de var ancak sayıları fazla sayılmaz. İşte sizler için, okul konulu Kore dizileri, romantik kore dizileri, en güzel kore dizileri....

 

Şimdi en çok izlenen Güney Kore dizilerine göz atalım.

1.      PLAYFUL KİSS

Playful Kiss, eğlence ve romantizmi bol bir aşk dizisi. Dünyanın pek çok yerinden genç bireylerin büyük bir hayranlıkla izlediği Playful Kiss, en fazla izlenen Kore dizileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Playful Kiss dizisinde Oh Ha Ni, mükemmelliyetçi Baek Seung Jo’ya aşık olan beceriksiz bir öğrencidir. Beceriksiz bir öğrenci, mükemmeliyetçi birine aşık olursa, hayat hiç de kolay olmaz. Bir de bu mükemmeliyetçi bey, aşkı elinin tersiyle itiyorsa, kızın hayatı hiç de kolay olmayacaktır. Bununla birlikte, Seung Jo ona karşı kayıtsızdır ve aşkını ret eder. Ha Ni’nin evi çökünce, o ve babası, eski bir arkadaşının evine taşınır.

 

 

İMDb Puanı: 7.5

2.      Oh My Ghostess

Gençlik dizilerinden en çok izlenen bir diğer Kore filmi ise Oh My Ghostess. Hem gençlik hem komedi hem de romantizm arayanlardansanız 16 bölüm devam eden Oh My Ghostess dizisi tam size göre. 2015 yılına damga vuran en favori dizilerden olan Oh My Ghostess dizisinde Park Bo-young, Jo Jung-suk ve Kim Seul Gi gibi ünlü isimlerin çok etkileyici performanslarını gözler önüne seriyor.

Birçok ödüle aday olarak gösterilen Oh My Ghostess, 2015 yılına damgasını vurdu. Park Bo-young, Jo Jung-suk, Kim Seul Gi, Lim Ju-hwan ve Park Jung-ah’tan oluşan kadrosuyla yayınlandığı 16 bölüm boyunca seyircileri ekran karşısına kilitledi. Konusu ve oyunculuk başarıları ile romantik komedi dizilerine bağımlı büyük bir hayran kitlesine sahip olan Oh My Ghostess 8,5’lik IMDb punanına ulaşmayı başardı.

 

 

3.      The Heirs

Dizinin orijinal isminin Türkçe karşılığı “Mirasçılar.” The Heirs dizisi tam da ismine yakışır tarzda bir konusu var. Zengin ailelerin çocuklarının yaşamlarını anlatan dizi aşk, arkadaşlık, nefret konu ve temalarını işliyor. Zengin bireyler arasında yaşamsal ilişkilerin konu edildiği dizi, bir yönüyle Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley’in başrollerini paylaştığı bir Amerikan dizisi olan Gossip Girl, farklı bir açıdan bakınca da fakir ve dürüst bir kızın herkesin korktuğu 4 kişiden oluşan zengin bir gruba dahil olmasını ve aralarındaki aşkı konu alan Boys Over Flowers dizisini andırıyor.

İMDb Puanı:

 

 

4.      BOYS OVER FLOWERS

Boys over Flowers fakir ve dürüst bir kızın herkesin korktuğu 4 kişiden oluşan zengin bir gruba dahil olmasını ve aralarındaki aşkı konu almaktadır. Asya’daki televizyonların kalbini fetheden Kore drama dizilerinin en sürükleyicisi olan Boys Over Flowers‘ta elit insanların olduğu Shin Hwa Üniversitesi’ne giden fakir bir kızın okul günleri anlatılmaktadır. Bu yönüyle bu dizi uluslararası olarak giderek büyüyen izleyici tabanını gerçekten hak ediyor. Dizi, akıllı bir şekilde kurgulanması ve dramatik olmasının yanı sıra aynı zamanda eğlendirici de.

2009 yapımı Kkotboda Namja (Boys Over Flowers), toplamda 25 bölüm yayınlanan ve iki sezon süren bu yapımın başrollerini Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun Joong, Kim Bum ve Kim Joon’un   paylaşmıştır.

IMDb Puanı: 8,4

 

 

5.      YOU ARE THE ONLY ONE

Dizi, 28 yıldır görmediği biyolojik babası ile karşılaştıktan sonra hayatı allak bullak olan Kim Do-Ran’ın (Uee) etrafında dönmektedir. Babası, kızının hayatında bir engel olabileceğini düşündüğü için kimliğini gizler. Baba ve kız, kırık kalplerini birlikte onarmaya çalışır. Uee dizide kamu sınavına hazırlanan Kim Do-Ran karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, mali açıdan zorluklar çekmesine rağmen parlak ve pozitif bir kişiliğe sahiptir. Lee Jang-Woo dizide 'Wangho Food' adlı bir gıda şirketinin müdürü ve varisi olan Wang Dae-Ryuk karakterini canlandırmaktadır. Kibar birisi olmasına karşın 'Bom & Food' şirketinin varisi olarak büyük hedefleri ve umutları vardır. Ayrıca Kim Do-Ran’dan (Uee) hoşlanmaktadır.

Choi Soo-Jong dizide Kim Do-Ran’ın (Uee) biyolojik babası olan Kang Soo-Il karakterini canlandırmaktadır.

 

 

6.      WHY SECRETARY KİM

Lee Young Joon(Park Seo Joon) narsist bir kişiliğe sahip başkan yardımcısı aynı zamanda da şirketin 2.nesil varisidir.Kim Min So(Park Min Young) başkan yardımcısının sekreteridir.Bu güne kadar kimseyle beraber olmamış genç bir kadındır.Bu ikilinin arasında gelişen romantik, komedi ve birazda ofis hikayesi konu edilmektedir. Dizi, narsist bir kişiliğe sahip olan Başkan yardımcısı ve işinde oldukça başarılı olan sekreteri etrafında dönmektedir. Young Joon, aile şirketinde Başkan yardımcısı olarak çalışmaktadır.  Yüksek bir IQ’ya ve iyi bir görünüme sahip olmasına rağmen kibirli ve bir o kadar da bencil birisidir.  Sekreteri Kim Min So’nun işinde mükemmel olmasından oldukça memnundur. Fakat bir gün sekreteri işinden istifa eder.  Min So, 9 yıldır Young Joon’un sekreteri olarak çalışmaktadır. 

Sekreterlik dünyasında ona verilen görevleri yerine getirmek için her şeyi yapan bir efsane olarak bilinir. İş yerinde mükemmellik için tembel yüzünde bir gülümseme ile çok çalışırken evinde oldukça tembel birisidir.  Güzel olmasına rağmen daha önce hiç kimse ile romantik bir ilişkisi olmamıştır. Sung Yeon, Young Joon’un abisidir. Kitapları çok satan ünlü bir yazardır. Young Joon hariç herkes onun çok sempatik olduğunu düşünür.  Ayrıca Kim Min So’dan hoşlanmaktadır. Gwi Nam, Lee Young Joon’un ailesine ait 
ünlü bir şirkette çalışmaktadır. 

Dizi, Legend of Secretary World isimli bir Webtoondan uyarlamadır.  Ayrıca Webtoon’un ana hikayesi Kimbiseoga Wae Geureolgga adlı romana dayanmaktadır. 

 

 

7.      A KOREAN ODYSSEY

A Korean OdySsey Çin edebiyatının 4 büyük klasik romanlarından birinden uyarlanan bir dizi. Dizide fantastik, korku, gerilim ve eser miktarda romantizm temaları işlenmektedir.. 

    'Journey To The West' romanı Çin edebiyatının dört büyük klasik romanlarından biridir. Tarih, korku, fantastik ve romantik konularından oluşan bu roman günümüze dizi olarak uyarlanmıştır. Dizi, Kötülüğün her yanı sardığı dünyada, gerçek bir ışığın aranmasını konu almaktadır.

Lee Seung-Gi (Son O-Gong); Cennette yapmış olduğu hata yüzünden cezalandırılarak dünyaya gönderilen ve özel güçleri elinden alınan insanüstü bir varlıktır. Gururlu ve ukala bir tavrı var.

Cha Seung-Won (Woo Ma-Gong); İblis rolündedir. Oldukça nazik olup, bir Show şirketinin sahibidir.

Oh Yeon-Seo (Sam-Jang); Hayaletleri görme yetisi, onu hayattaki duruşunu epey zorlar. Ama kendince çözüm yolları bulmuştur. Bir gün iblis'in oyununa gelip Son O-Gong'un yanına gönderilir. Ama orda da Son O-Gong'un oyununa gelir. Son O-Gong'un cezalandırıldığı yerden kurtaran Sam-Jang, cezalı birini kurtardığı için cezalandırılır. Fakat bunu kendisi dahi bilmemektedir. Filmdeki rolü emlakçıdır. Ve olağanüstü varlıkların yaşadığı sanılan evleri satın alıp, orayı eski haline getirmeyi görev edinmiştir.

Lee Hong-Ki (Jeo Pal-Gye); Kendisi bir şeytandır. Woo Ma-Wang'ın eğlence şirketinde ünlüdür. Popüler bir şarkıcıdır.

 

 

8.      A Gentleman’s Dignity

Kore’nin en başarılı romantik komedi dizilerinden olan A Gentleman’s Dignity, başarılı oyuncuların etkili performanslarıyla izlenme 2012 yılında çok büyük bir izleyici kitlesi vardı. Sivri dilli bir mimar olan Kim Do-Jin (Jang Dong-Gun) ve beyzbol takımı hakemi olan otoriter lise öğretmeni Song Yi-Soo (Kim Ha-Neul) ikilisinin arasındaki ilişkiyi anlatan bir drama. 40’lı yaşlarda orta yaşlı dört erkeğin ya da diğer bir deyişle ahjussi'lerin okul yıllarından başlayan arkadaşlıkları, birbirleriyle ve kadınlarla olan ilişkileri dizinin ana konusu. ve en az kendisi kadar güzel bir soundtrack'e sahip. Secret Garden’in senaristi tarafından senaryosu yazılan dizi sürükleyici, eğlenceli ve bir o kadar da samimi ikili ilişkileri konu alan bir dizi.

2012 yılında 20 bölümlük bir dizi olarak seyirciyle buluşan A Gentleman’s Dignity, IMDb puanı: 8.3

 

 

9.      My Only One

Dizi, 28 yıldır görmediği biyolojik babası ile karşılaştıktan sonra hayatı allak bullak olan Kim Do-Ran’ın (Uee) etrafında dönmektedir. Babası, kızının hayatında bir engel olabileceğini düşündüğü için kimliğini gizler. Baba ve kız, kırık kalplerini birlikte onarmaya çalışır.

Karakterleri:

Uee dizide kamu sınavına hazırlanan Kim Do-Ran karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, mali açıdan zorluklar çekmesine rağmen parlak ve pozitif bir kişiliğe sahiptir.

Lee Jang-Woo dizide 'Wangho Food' adlı bir gıda şirketinin müdürü ve varisi olan Wang Dae-Ryuk karakterini canlandırmaktadır. Kibar birisi olmasına karşın 'Bom & Food' şirketinin varisi olarak büyük hedefleri ve umutları vardır. Ayrıca Kim Do-Ran’dan (Uee) hoşlanmaktadır.

Choi Soo-Jong dizide Kim Do-Ran’ın (Uee) biyolojik babası olan Kang Soo-Il karakterini canlandırmaktadır.

 

 

10.  HEALER

Son zamanlarda merak uyandıran dizilerden birisi de Healer. Romantik komedi aksiyon gizem içeren dizi büyük bir hayran kitlesine sahip. Yo jin Tae çok ünlü bir muhabirdir. İşi gereği yaptığı araştırmalar sırasında yıllar önce gerçekleşen bir davanın sırlarına ulaşır. Ve o dava ile ilgisi olanlarla yakınlık kurar. Amacı hakikatleri ortaya çıkarmaktır. Bu serüvende yolları İnternet muhabiri Park Ming Young ve Healer olarak tanınan Ji Chang Wook ile birleşir. Healer (Şifacı) takma adıyla, Ji Chang Wook’un tarif etmesi zor bir mesleği var. Kendisini teslimatçı olarak tanıtıyor. Bir şeyler götürüp, getiyor ama bu bildiğimiz gibi bir teslimat işi değil. Gizli ve tehlikeli işlerde teslimat işini yapıyor. Yalnız bir hayatı olan Healer’ın tek hayali ise bir ada satın almak ve o adada yalnız başına yaşamak. Healer’dan (Ji Chang Wook) istenen işlerden biri, bir muhabir olan Chae Young-Shin (Park Min Young)’undan dna için bir parça alması gerekiyor. Ve Healer aslında böyle bir karakter olmasına rağmen.

Görevi gereği çaylak, ürkek bir muhabir Bong Soo olarak, Young Shin’in yakınında yer almaya başlıyor. Yani Ji Chang Wook dizide hem Healer hem de Bong Soo olarak, biri aşırı tatlı, biri aşırı çekici olan iki farklı karakteri canlandırıyor.

Young Shin’in ise böyle acıklı bir hayat hikayesi var. Young Shin’in hikayesinin anlatıldığı sahnlerde bayağı gözyaşı döktüm. Young Shin küçükken yaşadığı şeyler yüzünden şiddete tanık olduğunda nefes alamıyor.

Healer’ı Young Shin ile ilgili görevlendiren kişi ise ünlü bir muhabir olan Kim Moon Ho (Yo Ji Tae). Bütün sırları Kim Mon Ho biliyor, başlarda güvenilir olup olmadığından şüphe duyuyoruz, ancak daha sonra güvenilir olduğunu anlıyoruz. Bu arada Kim Moon Ho’da kendisinin tuttuğu Healer ile Bong Soo’nun aynı kişi olduğunu bilmiyor.

20 bölümlük etkileyici bir yapım olarak karşımıza gelen Healer, 2014 ve 2015 yıllarının başarılı yapımları arasında yer alıyor. Başrollerini Ji Chang-wook, Park Min Young ve Yoo Ji-tae üçlüsünün paylaştığı Healer, 8,7’lik IMDb puanıyla da . Romantik komedi, aksiyon, gizem ve gerilim türünde izlenecek dizi arayanlar için ideal bir öneri olabilir.

 

 

11.  LUCK KEY

Ana karakterlerden birisi usta bir seri katil. Ama işinin ehli, titiz, ve çok komplike çalışan kusursuz bir seri katil ve yaptığı işten köşeyi dönmüş. En son cinayetinin ardından temizlenmek üzere hamama gidiyor.
 

Diğer ana karakter ise hayatın sillesini yemiş, sefil, kirasını ödeyemeyen bir ezik. En son intihar etmeye çalışırken çok pis olduğunu düşünüp hamama yıkanmaya gitmeye karar veriyor.

İşte ikili burada ilk kez karşılaşıyorlar ve seri katil hamamda sabuna basıp düşünce hastanelik oluyor. Ezik karakterimiz ise hafızasını kaybeden seri katilin lüks hayatını bir günlüğüne de olsa yaşamaya karar veriyor ama zengin olarak gördüğü adamın katil olduğundan habersiz...

IMDb puanı: 6.9

Yapım yılı: 2016

Key of Life ismindeki Japon filminden uyarlama

 

 

12.  SECRET GARDEN

Başrol erkek oyuncusu rolünü Hyun Bin, Kim Joo-won karakterini canlandırıyor. Dizinin hikayesinde, 33 yaşında olan ve büyük bir şirketin CEO'su olarak görev yapan Kim Joo-won, zengin ve elit bir aileye mensup biri. Benim anladığım kadarıyla kapalı yer fobisi olduğundan asansör kullanamıyor. Hatta bu rahatsızlığı yüzünden ise şirkete sadece haftada iki kez geliyor. Ama bu rahatsızlığını şirkette bilen kimse olmadığından bu yönüyle de eleştirilere maruz kalıyor. Kendisinin kişisel bir psikoloğu da var. Onun hem hastası hem de arkadaşı gibi. Dizide ünlü ses sanatçısı rolünde olan Osakar'ın da kuzeni aynı zamanda. Dizide, kibirli fakat aynı zamanda çocuksu bir karakteri canlandırıyor.

Gil Ra Im Secret Garden'da başrol kadın oyuncusu. Hikayede basit bir dublör olan fakat güzelliği ve fiziği ile başrol oyuncuları dahi kıskandıran bir karakteri oynuyor. Kim-jo-won'un kuzeni olan Ses sanatçısı Oskar'ın hayranı. Sert kişilğinin altında çok duygusal bir kadın olan Gil Ra Im, zenginlerin alt tabaka insanlara davranışlarından ve küçük görmelerinden nefret ediyor. Çok iyi dövüş sanatları bilen Ra Im, bir yanlışlık sonucu Kim Jo Won ile tanışıyor.

Secret Garden'da diğer bir karaktere Oscar. Oscar karakterini Yoon Sang Hyun oynuyor. Bir zamanlar zirvede olan ama son zamanlarda düşüşe geçen bir kariyere sahip Oscar. Kim Jo Won'un kuzeni aynı zamanda. Espirili, cana yakın ve kadınların dilinden anlayan bir karaktere sahip.

Im Jong Soo, Gil Ra Im'in patronu rolünde. Dublör takımının lideri olan Im Jong Soo aynı zamanda Gil Ra Im'i içten içe seviyor. Ama ona aşık olduğunu ise söyleyemiyor. Sert bir kişiliği var ve aynı zamanda çokta kıskanç.

Secret Garden Konusu ise; Dizide Gil Ra IM dublörlükle geçinen güzel bir kızdır. Kim Jo Won ise büyük bir alışveriş şirketinin sahibi ve CEO'sudur. Kim Jo Won, biraz küstah, kibirli ve alt tabaka yani fakir insanların yaşantısından haberi bile olmadan yaşamıştır. İstediği her kadını elde edebileceğini düşünen Kim Jo Won Gil Ra Im ile karşılaşınca adeta neye uğradığını şaşırır. Bütün prensiplerine aykırı da olsa onu düşünmekten kendini alıkoyamaz. İlk başlarda zenginliği ve gücü ile onu etkileyebileceğini sanarken, onu tanıdıkça yanıldığını anlayacaktır. Kim Joo Won harika görünüşlü fakat kibirli, çocukça davranan zengin bir iş adamıdır ve büyük bir alışveriş mağazasının başkanıdır. Gil Ra Im ise gözde aktristlerin kıskandığı vücudu ve güzelliği olan bir dublördür. Bir gün yolları birleşir ve tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip bir yaşlı kadın, onlara içmeleri için şarap ikram eder. İkili ertesi gün uyandığında, ruhlarının yer değiştirdiğini görür. Yaşam standartları farklı olan ikiliyi büyük sıkıntılar bekliyordur ama seyirci için pek komik ve bir o kadar da eğlenceli zaman başlamış olur.

20 bölümlük mini bir dizi olmasına karşın, 8,6’lık IMDb puanıyla da seyircilerin beğenisini ispatlayan Secret Garden, komedi ve kurgu tarzını sevenler için ideal bir dizi olabilir

IMDb Puanı: 8.6 /10

 

 

13.  SASY GO GO

Orijinal İsmi, Cheer Up! | Sassy, Go Go | 발칙하게 고고 Cheeky Go Go  olan dizinin türü Dram , Komedi , Romantik ,Gençlik. 2015 Güney Kore yapımı olan dizi Dizi, lisedeki bir amigo takımındaki öğrencilerin etrafında dönen olayları anlatmaktadır. Burada, arkadaşlığın ve aşkın yanı sıra rekabeti körükleyen sert bir eğitim vardır.

Jung Eun-Ji dizide, bir lise öğrencisi olan Kang Yeon-Doo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, yaşıtları arasında popüler biri olsa da prestijli Sebit Lisesi'ne kabul edildikten sonra sıkıntılı zamanlar geçirir. O, akademik açıdan kötü notlara sahip öğrencilerin oluşturduğu "Real King" adındaki bir dans kulübünün üyesidir.

Lee Won-Geun dizide, bir lise öğrencisi olan Kim Yeol karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, iyi notlara ve fiziksel olarak çekici bir görünüme sahiptir. O, zengin ailelerden gelen ve akademik açıdan iyi notlara sahip öğrencilerin oluşturduğu "Baekho" adındaki bir amigo takımının bir üyesidir.

Cha Hak-Yeon dizide, bir lise öğrencisi olan Ha Dong-Jae karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, parlak bir kişiliğe sahip olmasına karşın tuhaf birisidir. Ji Soo dizide, bir lise öğrencisi olan Seo Ha-Joon karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, sınıfının en iyi beş öğrencisinden birisidir ve Kim Yeol (Lee Won-Geun) ile sevimli bir dostlukları vardır.

Chae Soo-Bin dizide, bir lise öğrencisi olan Kwon Soo-A karakterini canlandırmaktadır. Annesi onun bütün geleceğini planlamıştır. Onun karakteri, şişirilmiş bir özgeçmişle amigo takımına katılmasına rağmen gerçekte bir amigo kız olma yeteneğine sahip olduğunu keşfeder.

İMDb Puanı: 7.6

 

 

14.  COFFEE HOUSE

Lee Jin Soo çok satan bir seri kitap yazarıdır. Genç yaşta ünlü olmuştur ve çok yeteneklidir. Kang Seung Yeong’da kafe sahibinin kızıdır aynı zamanda Lee Jin So’nunda asistandır. İyi huylu,kibar ve komik gibi görünen başarılı yazar Jin Soo aslında zor ve memnun edilemez bir yapıya sahiptir. İşkolik Eun Young'un yeteneklerine güvendiği için onun firmasıyla olan antlaşmasını korur. Şans eseri varoş mahalledeki bir kafeye girer. İşsiz gibi görünen garsonu saçma sebeplerle sekreteri olarak işe alır. Ondan hiçbir şey beklememesine rağmen kız profesyonel bir sekreter olmak istediğini söyler. Onu gerçek bir sekreter yapmak Jin Soo'ya düşer.

İMDb Puanı: 7.7

 

 

15.  ENTERTAİNER

Dizi, müzik grubu kurmak için bir araya toplanmaya çalışan insanların hikayesini anlatıyor. Ji Sung büyük bir eğlence firmasında yönetmenlik yaparken firmasından ayrılıp kendi şirketini kurmaya karar verir. Kang Min Hyuk ölen ailesine söz vermiştir, şarkı söylemeyi çok sevdiği halde eğlence sektöründe çalışmayacaktır. Lakin kendisini oyuna getirip terk eden ve ünlü bir şarkıcı olan sevgilisinden intikam almak için eğlence sektörüne girecektir. Tabii Ji Sung'un yardımıyla... 

Ji Sung baterist, gitarist ve bas gitarcı bularak kurduğu Dandara grubunu karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen sektöre girdirebilecek ve başarı olabilecek midir?

IMDb Puanı 6,6

 

 

16.  DEVİLiSH JOY

Adı: Devilish Joy | Diabolic Happiness | 마성의 기쁨
Tür: Dram, Romantik, Komedi

Dizi, bir tür hafıza sorunu olan Gong Ma-Sung’un (Choi Jin-Hyuk) etrafında dönmektedir. Ma-Sung tanımadığı bir kadına yardım ederken bir trafik kazası geçirir. Geçirdiği bu trafik kazasından sonra hafıza sorunları yaşamaya başlar. Artık sadece bir günlük bir hafızaya sahip olan Ma-Sung, bir gün içerisinde neler yaşadıysa onları bir kâğıda not alır. Ertesi gün, aldığı notları ezberler. Daha sonra, Joo Ki-Bbeum(Song Ha-Yoon) ile karşılaşır ve ikili birbirine âşık olur.

Choi Jin-Hyuk dizide bir doktor olan Gong Ma-Sung karakterini canlandırmaktadır. Sunwoo Şirketi'nin varisi olan Ma-Sung aynı zamanda kranial sinirler alanında uzman bir doktordur.

Song Ha-Yoon dizide eskiden popüler bir oyuncu olan Joo Ki-Bbeum karakterini canlandırmaktadır.

Lee Ho-Won dizide Gong Ma-Sung’un (Choi Jin-Hyuk) kuzeni ve bir oyuncu olan Sung Ki-Joon karakterini canlandırmaktadır.

Lee Ju-Yeon dizide ünlü bir oyuncu olan Lee Ha-Im karakterini canlandırmaktadır. Zengin bir ailenin tek çocuğudur.

İMDb Puanı: 8.8

 

 

17.  TOUCH YOUR HEARTS

Orjinal adı Touch Your Heart | Reach of Sincerity | 진심이 닿다 olan dizinin türü Romantik, Komedi ve Hukuk. Dizi, bir avukat olan Kwon Jung-Rok (Lee Dong-Wook) ile ünlü bir kadın oyuncu olan Oh Yeon-Soo’nun (Yoo In-Na) arasındaki romantik hikâyeyi konu almaktadır. Bir şirket sahibi ailenin oğlu ile adı bir skandala karışan Yeon-Soo’nun hayatı dibe vurmaya başlar. Ancak berbat olan imajını tekrar düzeltmeye ve ünlü bir senaristtin yeni bir dizisinde rol almaya kararlıdır. Ancak berbat bir oyunculuğu vardır. Bu yüzden, karakterine daha iyi bürünebilmek için bir avukatın yanında sekreter olarak çalışmak zorunda kalır. Böylece daha iyi bir oyunculuk sergileyip, izleyicinin gönlünü almayı planlamaktadır.

Dizinin Karakterleri:

Lee Dong-Wook dizide bir hukuk firmasında avukatlık yapan Kwon Jung-Rok karakterini canlandırmaktadır. Huysuz, kibirli ve soğuk kalpli birisidir. Tam bir işkoliktir. Aldığı davaları her zaman kazandığı için müşterilerinin güvenini kazanmıştır. Bir gün, patronu ondan Oh Yoon-Seo'nun (Yoo In-Na) yanında sekreter olarak 6 ay çalışmasına izin vermesini ister. Durumdan pekte haz etmemesine rağmen patronu istediği için kabul etmek zorunda kalır.

Yoo In-Na dizide popüler bir oyuncu olan Oh Yoon-Seo karakterini canlandırmaktadır. Güzel görünümü ile ünlüdür. Ancak oyunculuk konusunda berbattır.

Lee Sang-Woo dizide elit bir savcı olan Kim Se-Won karakterini canlandırmaktadır. Hukuk fakültesini ve Yargı Araştırma ve Eğitim Enstitüsü’nü beraber bitirdiği Kwon Jung-Rok’un (Lee Dong-Wook) en yakın arkadaşıdır. Başkaları ile ilişki kurmada ve ilişkilerini yönetmekte iyi olan mükemmel bir kişiliğe sahiptir. Ancak söz konusu aşk olunca saf bir kalbe sahiptir.

Shim Hyung-Tak dizide bir boşanma avukatı olan Choi Yoon-Hyuk karakterini canlandırmaktadır. Kwon Jung-Rok (Lee Dong-Wook) ile aynı hukuk firmasında çalışmaktadır.

İMDb Puanı: -

 

 

18.  ROMANCE İS A BONUS BOOK

Orijinal İsmi How to Publish Love olan dizinin türü Dram , Komedi , Romantik.

Dizi, bir yayın şirketinde çalışan bir grup personelin hayatını konu almaktadır.. Kang Dan-Yi (Lee Na-Young) bir zamanlar reklam yazarlığında oldukça başarılı iken evlendikten sonra işini bırakmış ve çalışmamıştır. Evliliğinde yüzü gülmeyen kızımız yedi yıl sonunda boşanmış ve bir çocuğuyla evsiz barksız kalmıştır. İş arayışına girer lakin ara verdiği için kapılar hep yüzüne kapanır. Son çare özgeçmişi hakkında yalan söyleyerek, yakın arkadaşı olan ünlü yazar Cha Eun-Ho (Lee Jong-Suk )’nun başeditör olduğu yayın şirketinde işe başlar ve yeni bir hayatın kapısı aralanır.

Lee Jong-Suk dizide dahi bir yazar olan Cha Eun-Ho karakterini canlandırmaktadır. Bir yayıncılık şirketinin en genç baş editörüdür. Sıcak bir kalbe ve akılcı bir kişiliğe sahiptir. Ancak söz konusu işi olduğunda oldukça soğukkanlı birisidir.

Lee Na-Young dizide bir metin yazarı olan Kang Dan-Yi karakterini canlandırmaktadır. Bir zamanlar mesleğinde oldukça ünlü bir yazardı. Ancak şimdilerde popülaritesini kaybetmiştir ve beş parasız bir işsizdir. Mükemmel özgeçmişinden dolayı mevcut olan her pozisyona fazla gelir. Bu yüzden bir türlü bir işe giremez. Bir gün, yeni bir başlangıç yapmak amacıyla özgeçmişi hakkında yalan söyler ve Cha Eun-Ho’nun (Lee Jong-Suk) çalıştığı yayıncılık şirketinde işe girer.

İMDb Puanı: -

 

 

 

19.  Please Come Back, Mister

İşkolik bir adam başka bir adamın çekici bedeninde sınırlı bir süre için hayata geri döner. Lee Hae Joon (Rain) iyi görünümlü mükemmel bir adamdır. Bir mağazanın kadın giyim bölümünde bölüm şefi olarak çalışmaktadır. Aslında vücuduna hırslı ve işkolik Kim Young Soo (Kim In Kwon)’nun ruhu girmiştir. 

Hong Nan (Oh Yeon Seo) güzel bir kadındır. Ancak vücudu sert bir adamın (Kim Su Ro) ruhu tarafından ele geçirilmiştir. Shin Hye Da (Lee Min Jung) güzel bir ev hanımıdır ama kocası aniden ölür. Lee Hae Joon ve gelecek vaat eden bir mağaza çalışanıyla (Yoon Park) bir aşk üçgeni içine girer.

IMDb puanı: 7,2

 

 

20.  Cheese in the Trap

Dizi, üniversite öğrencisi Hong-Seol (Kim Go-Eun) ve okulun en popüler öğrencisi

Yoo-Jung (Park Hae-Jin)’un arasındaki hassas ilişkiyi konu alıyor. Hong-Seol ise oldukça fakir bir aileden gelmekte ve ailesini geçindirmek için part-time çalışmaktadır. Yoo-Jung iyi görünümlü, derslerinde başarılı, atletik ve nazik bir kişiliğe sahiptir. Ama karanlık bir tarafı da yok değil.

IMDb puanı: 7,7

 

 

21.  Clean With Passion For Now

Jong Sung-Gyeol çocukken yaşadığı bir olaydan sonra mikrop korkusu rahatsızlığına yakalanır. Bunun üzerine temizlik şirketi kurar.

Oh Sol ise part-time işlerde çalışan bir üniversite öğrencisidir. Dış görünüşü ne kadar paspal olsa da karakteri bir o kadar temiz bir insandır.

Tamamen iki zıt karakter var. Ve romantik komedi konulu olduğu için ya Oh Sol "temizlik imandan gelir." deyip ona benzeyecek ya da Jong Sun-Gyeol biraz mikrobun insan öldürmediğini idrak edip daha rahat yaşamasını öğrenecek.

 

 

 

22.  School 2017

 Kim Se Jeong (Ra Eun Ho), Kim Jung Hyung (Hyun Tae Un),  Jang Dong Yoon (Song Dae Hwi), Han Joo Wan (Sim Kang Myung) ve  Han Sun Hwa (Han Su Jı) oynadığı gizem, eğlence, romantizm içeren bir dizidir. Her yaşta insanı meraka sevkeden eski lise sıralarında üniversite için verdiği mücadeleleri, ilk aşkları ve lise dostluklarını anlatan samimi bir gençlik dizisi.

Konusu, okul ortalamasında son sıralarda yer alan, dersleri kötü olmasına rağmen çizimleri muhteşem olan enerji dolu bir lise öğrencisidir Ra Eun Ho. En büyük hayali üniversitede okuyan ve aşık olduğu gençle aynı okula gitmektir. Ve bunun için en çokta çizimlerine güvenmektedir. Bir gün çizimleri onu olmaması gereken yere sürükler ve başına olmadık belalar açılır. Ve bu durum olayları başlatır.

 

 

23.  Are You Human Too

Robotik kodlama üzerinde yazılım eğitimi alan ve Robot mühendisi olan bir annenin 7 yaşında bir oğlu vardır. Ve çocuğunu büyükbabası kaçırtır. Anne geri almak ister ama çocuğu da annesini de ölümle tehdit ederler. Ve zalım insanlar bu mühendis kadının kocasını da öldürmüştür. Çaresiz anne Çek Cumhuriyetine taşınır ve hep yapmak istediği şeyi yani robot yapar. Robot yapmasına yapar ama anne yüreği tıpkı 7 yaşındaki oğlunun tıpatıp aynısı bir robot yapar. Adını 'Namshin1' koyar ve tabiki ilk olduğu için baya eksilikler vardır. Yıllar geçer eksikliklere çözüm yolu bulduğu gibi çocuğu da büyüdüğünden robotları da çocuğunu yeni yaşına göre icat eder. Bu çaresiz anne bütün özlem ve sevgisini yaptığı robotlarla giderir.    Seo Kang-Joon (Nam Shin), Lee Joon-Hyuk (Ji Young-Hoon), Gong Seung-Yun (Kang So-Bong) ve   Kim Sung-Ryung (Oh Ro-Ra) oynadığı dizi izlenmeye değer.

 

 

24.  Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice)


Sadece 13 bölümden oluşmasına rağmen 8,4’lük IMDb puanıylaizlenmesi gereken yapımlar arasında yer alan Neoui Moksoriga Deullyeo (I Hear Your Voice) En İyi Oyuncu ve Grand Prize gibi prestijli ödülleri de kazanmayı başardı. I Hear Your Voice, 2013 yılının beğenilen dizileri arasına adını yazdırdı. Lee Jong-suk, Lee Bo-young, Yoon Sang-hyun, Lee Da-hee ve Kim So-hyun’dan oluşan başarılı kadrosuyla da polisiye dizilerine meralı olanların beğenisini kazanıyor.

 

 

25. Please Come Back, Mister

İşkolik bir adam başka bir adamın çekici bedeninde sınırlı bir süre için hayata geri döner. Lee Hae Joon (Rain) iyi görünümlü mükemmel bir adamdır. Bir mağazanın kadın giyim bölümünde bölüm şefi olarak çalışmaktadır. Aslında vücuduna hırslı ve işkolik Kim Young Soo (Kim In Kwon)’nun ruhu girmiştir. 

Hong Nan (Oh Yeon Seo) güzel bir kadındır. Ancak vücudu sert bir adamın (Kim Su Ro) ruhu tarafından ele geçirilmiştir. Shin Hye Da (Lee Min Jung) güzel bir ev hanımıdır ama kocası aniden ölür. Lee Hae Joon ve gelecek vaat eden bir mağaza çalışanıyla (Yoon Park) bir aşk üçgeni içine girer.

IMDb puanı: 7,2

 

 

Bu listede olmayan ya da sizin sevdiğiniz en iyi Kore dizisi hangisi? Güney Kore dizileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yeni başlayanlar için Kore dizileriyle ilgili genel-geçer pratik bilgiler hazırladık:

 1. Genel olarak Kore dizileri Kore draması olarak bilinir. Genelde hepsi 1 sezon sürer ve 15-30 bölümden oluşur. 16-24 bölüm olması idealdir.

 2. Kadın baş karakter genelde erkekten büyüktür

 3. Başlıca Kore dizileri çeşitleri: Rom-Com/Romance (trajik elementler içeren melodram), Melodrama (komik bölümler de içerebilen melodramlar), Makjang (ekstrem pembe dizi), Sageuk (tarih dizisi)/Fusion Sageuk (modern elementler ya da fantastik öğelerle yüklü tarih dizisi). Misaeng: iş yerinde geçen diziler

 4. Ayrıca Kore dizilerinde kadınlar çok az tenlerini gösterirler hatta tenlerini gösterirlerse ölecek hastalığına yakalanmış gibidirler. Erkekler kadınlardan daha fazla erotik anlam yüklüdür

 5. Genelde Koreli dışında kadroda başka çekik olmaz

 6. Pek öpüşme sahnesi olmaz. En fazla dudak dokundurulur. Çok fazla sansür vardır

 7. Genelde karakterlerden biri öksüz ya da yetimdir

 8. Hastane ya da hastalıkla ilgili bir konuda anlam aranmaz, aranmamalıdır

 9. İzlerken Ramen’inizi hazır bulundurmanız tavsiye edilir

 10. Birincil ve ikincil erkek/kadın baş karakterler olur. İkincil karakterleri bıçaklamak isteyebilirsiniz

 11. Aile çok önemlidir

 12. Para ve fiziksel güzellik çok büyük anlamlar taşır

 13. Kadroda bir idol mutlaka olur ve bu idol ya müzisyen ya da şarkıcıdır

 14. Ana karakterlerle ilgili çok uzun bir ayrılık ve ayrı kalma dönemi ya da zamanda sıçrama olur genelde konuda..

SİZDE LİSTEDE GÖRMEDİĞİNİZ EN BEĞENDİĞİNİZ KORE DİZİLERİNİ YORUM OLARAK YAZIN, HABERDAR EDELİM..

  Kaynak: Memurhaberi.Net |Haber Merkezi

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER NEDİR Haberleri
 • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
 • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
 • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
  ANKET Tüm Anketler
Mevcut eğitim sisteminin çocuğunuzun ihtiyaçlarına cevap verdiğini düşünüyor musunuz?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI